Zanim zdecydujesz się na kotka z naszej hodowli

Zanim zdecydujesz się na kupno kota, przeanalizuj wszystkie “za” i “przeciw” – kot to nie zabawka, której w przypadku wyjazdu będziesz mógł się pozbyć. To nowy pełnoprawny członek rodziny, który wymaga odpowiedniej opieki i dziennej dawki uwagi. Kot posiada własne potrzeby – zarówno fizjologiczne, jak i uczuciowe, dlatego decyzja o zakupie kota powinna być mocno przemyślana, ponieważ dotyczy ona wielu przyszłych wspólnych lat. Przed zakupem, zadaj sobie kilka poważnych pytań: czy wszyscy członkowie rodziny popierają ten pomysł, czy nie jest to tylko zachcianka dziecka, czy masz co zrobić z kotkiem w czasie wyjazdu? Czy będziesz posiadał środki na leczenie kotka, gdy będzie tego wymagał? Czy nikt z domowników nie posiada alergii na sierść? I wreszcie, jedna z najważniejszych spraw, zastanów się dobrze nad pożądanym charakterem kota i czy charakter dane rasy będzie Ci odpowiadał.  

Czego kot potrzebuje?

Decydując się na kota, musisz mieć na uwadze zakup dodatkowych akcesoriów, które pozwolą mu prawidłowo się rozwijać oraz funkcjonować. Po pierwsze – kuweta oraz dobrej jakości żwirek. W wyprawce od nas otrzymasz ten polecany przez nas. Kuweta, to podstawowe miejsce, w którym kot załatwia standardowo swoje potrzeby i o które trzeba dbać i regularnie sprzątać. W przypadku jednego kota kuwetę powinno się czyścić co najmniej dwa razy dziennie. Często mówi się, że kuwet powinno być o jedną więcej niż kotów w domu.  

 

Kuweta to tylko pierwszy z elementów. Pamiętaj, że kot powinien mieć oprócz miseczek z jedzeniem, również dostęp do wody pitnej, np. w postaci popularnych poidełek. Nie zapomnij również o przestrzeni do drapania – wysoki drapak oraz mniejsze drapaki postawione na podłodze, powinny wystarczyć kotu do zaspokajania tej potrzeby. Uchroni to meble przed ewentualnym zniszczeniem.  

 

Warto również zadbać o odpowiednie zabawki w domu – na rynku jest bardzo wiele różnych propozycji np. wędki z różnymi końcówkami, czy myszki z kocimietką. Zabawa z kotem jest bardzo ważna, zwłaszcza, gdy mowa o abisyńczykach, które są bardzo aktywnymi kotami.  Choć potrafią się dostosować do mniej aktywnego życia właścicieli, dobra zabawa sprawia im wiele przyjemności. Kiedy odbierasz od nas kota, zabierz ze sobą transporter – może to pomóc w przewożeniu zwierzęcia, również w przyszłości do weterynarza.  

Socjalizacja nowego domownika

Nasze koty wychowują się wśród kochającej rodziny, dlatego nie mają problemów z przyzwyczajeniem się do nowych ludzi. Wydajemy je na tyle późno, by socjalizacja i wychowanie kociaka przez matkę mogło odbyć się bez przeszkód, a kot w nowym domu bardzo szybko się zaaklimatyzował. Zanim zdecydujesz się na kota od nas, możesz nas odwiedzić, zapoznać się z warunkami, w jakich się wychowuje oraz z nami na ten temat porozmawiać. W nowym domu istotne jest, aby kotu pokazać, gdzie może załatwić swoje potrzeby, a także w odpowiedniej odległości wskazać mu, gdzie jest miska z jedzeniem i woda. Jeśli oprócz nowego kotka w domu znajduje się inne zwierzę, warto przemyśleć socjalizację z izolacją, a więc krok po kroku przyzwyczajać do siebie zwierzęta.  

 

Jako hodowcy, przywiązujemy się do naszych kociąt i zależy nam na ich dobru. Dlatego w razie jakichkolwiek problemów, możesz liczyć na naszą radę i zainteresowanie. Robimy wszystko, aby nasze kocięta były dla swoich nowych właścicieli wspaniałymi towarzyszami. Chętnie dowiadujemy się, co słychać u naszych “maluchów” i oglądamy ich zdjęcia z nowych domów.  

Co to znaczy ``kot na kolanka``

Kot na kolanka to kot, który pochodzi z legalnej, zarejestrowanej hodowli, posiada rodowód, ale zostaje poddany kastracji. Zaznacza się to w książeczce zdrowia, ale nie znaczy to, że kot jest mniej ładny albo jest z nim coś nie tak. Wynika to z tego, że jako hodowla chcemy mieć wpływ na to, czy nasze koty będą dalej rozmnażane. W momencie, gdy udają się do innej hodowli, warunki zakupu kota przedstawiają się całkiem inaczej niż w przypadku kota na kolana. Dlatego odbierając od nas kota, odbierasz już kotka wykastrowanego. Wbrew różnym opiniom, wczesna kastracja jest w pełni bezpieczna, a dzięki naszemu sprawdzonemu weterynarzowi, zabieg nie zostawia praktycznie śladu.