Co to znaczy Ashenafi?

Ashenafi znaczy „zwycięzca” w języku amharskim. Jest to język urzędowy Etiopii, nazywanej dawno temu Abisynią. Inspiracją nazwy hodowli było imię naszej córki Wiktorii. Hodowla została zarejestrowana 16.11.2016 roku, a pierwsza abisynka przyleciała do nas w maju 2016 roku i była nią Winona. Nasze koty traktujemy jak pełnoprawnych członków rodziny. Wszyscy angażujemy się w to, aby nasze abisie były szczęśliwe i trafiły do najlepszych domów. Mamy nadzieję, że jednym z nich będzie Twój dom.

O naszej hodowli

Ashenafi to legalna hodowla domowa zarejestrowana w Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia . To nasz pewien sposób na życie, urozmaicający nam codzienność. Nie oznacza to, że postanowiliśmy założyć hodowlę z nudów! Jest to jednak niepowtarzalne uczucie, gdy wracając do domu z pracy lub szkoły jest się witanym przez całą gromadkę przepięknych i wesołych Abisiów.

Prowadząc hodowlę najważniejsze są dla nas bezpieczeństwo, zdrowie i szczęście naszych kotów. Przyświeca nam w tym kilka zasad:

  • Podajemy jedzenie najwyższej jakości
  • Nasz dom należy do naszych kotów tak samo jak do nas
  • Trzymamy kocięta nieco dłużej w hodowli (3.5 miesiąca), by się lepiej rozwijały
  • Rejestrujemy nasze koty w międzynarodowej bazie, dla ich bezpieczeństwa
  • Każdy nasz kotek otrzymuje rodowód

Zgodnie ze zwyczajem, hodowle powinny nazywać swoje koty zgodnie z kolejnością miotów. Imiona z miotu pierwszego zazwyczaj zaczynają się na literę „A”, drugiego na „B” itd. Z uwagi na to, iż korzenie Abisyńczyków sięgają czczonych w starożytnym Egipcie kotów, my nadajemy naszym kotom imiona pochodzące od mitycznych bóstw. Nie oznacza, to jednak, że przygarniając kotka nie możesz nadać mu własnego imienia :).

Wierzymy w to, że kluczem do tego, by być szczęśliwym z Abisyńczykiem, czy też każdym innym kotem jest odpowiednia wiedza. Dlatego specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik, który pomoże Tobie stawiać pierwsze kroki z naszymi abisiami i jak o nie dbać, by były one szczęśliwe i dawały Tobie wiele radości. Znajdziesz go w zakładce O RASIE.